GİRİŞ YAP
TÜRKÇE
ENGLISH
عربى

ORTAK BİR GELECEK İÇİN

Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği’nin hazırladığı İMECE Programı, Türkiye’de sayıları neredeyse 3.5 milyona ulaşan mültecilerle barış ve huzur içinde yaşanabilecek bir ortam oluşturmak, istihdama katkılarını sağlayarak ortak bir gelecek yaratmak hedefiyle mültecilerin girişimciliğini hızlandırıyor.

JAVA SE 8 EĞİTİM, MENTÖRLÜK VE SERTİFİKASYONU

Teknik Eğitim

25.12.2017 - 26.01.2018

Ankara

Gün Sayısı: 33 Gün

DİĞER EĞİTİMLER

JAVA SE 8 Eğitim, Mentörlük ve Sertifikasyonu

25.12.2017 – 29.12.2017 & 08.01.2018 – 12.01.2018 & 22.01.2018 – 26.01.2018 ( Toplam 15 Gün)


İMECE Mesleki Beceri Geliştirme Programı kapsamında verilecek eğitim, mentörlük ve sertifikasyon desteği Oracle’ın İşgücü Geliştirme Programı işbirliğinde düzenlenmektedir. 


Uluslararası geçerliliğe sahip ve işe alım süreçlerinde rekabet avantajı sağlayan Oracle Java OCA ve OCP sertifikasyonu için sınava giriş hakkı tanıyacak eğitim kapsamında temel olarak aşağıdaki konularda yetkinlik kazandırılacaktır:

  • Java Student Learning Subscription (Java Giriş Eğitimi): Bu eğitimde Java dilini kullanarak nesneye yönelik programlamayı öğreneceksiniz. Eğitim süresince yapacağınız alıştırmalarla, gelecekteki uygulama geliştirme alanındaki kariyerinize yönelik bir temel atmış olacaksınız.

  • Java SE Programming (Java Programlama Eğitimi): Bu eğitimde Java SE 8 platformuyla nesne yönelimli uygulamaların tasarımında kullanacağınız temel dil özelliklerini ve Uygulama Programlama Arayüzlerini (API) kullanmayı öğreneceksiniz.

Program ile 15 günlük sınıf içi eğitimlerin yanı sıra Oracle’ın geliştirdiği ders materyallerine ve bulut laboratuvar ortamlarına sınıf içi ve/veya çevrimiçi erişim imkanı da sağlanacaktır.


** Eğitim dili İngilizce olacaktır.


* 15 gün süresince Oracle Üniversitesi materyalleri ile desteklenen eğitimler bitiminde, katılımcılar Oracle Java OCA ve OCP sertifikasyon sınavlarına giriş hakkı kazanacaktır.


** Katılımcının eğitim programında belirtilen derslere %90 oranında katılması zorunludur.


*Eğitim saatleri boyunca her bir katılımcı için özel PC temin edilecektir.

*Katılımcıya eğitim süresince gün içinde yiyecek ve içecek ikramları verilecektir.

*Şehir dışından gelecek katılımcıların konaklama ve ulaşım masrafları karşılanacaktır.

 

Katılımcılarda aranacak özellikler:

*İngilizce dilinde yetkinliğe sahip olmak zorunludur.

*Tercihen üniversitelerin mühendislik, bilişim, matematik gibi bölümlerinden mezun olmak ve/ya bu bölümlerde okuyor olmak. Bu bölümlerde okurken okulu terk eden adaylar detaylı bilgi veriniz lütfen.  

*Oracle Java odağında bir kariyer sahibi olma tutkusuna sahip olmak.

*Eğitim ve sertifikasyona sahip olduktan sonra Java konusunda yeni uzmanlar yetiştirme isteğine sahip olmak.


Not: Aynı eğitim programı Aralık ayında Ankara’da bir sınıf için daha açılacaktır. Bu eğitimin duyuruları Kasım ayında yayınlanacaktır.

BAŞVURU KAPANDI